SiTIME SIT3808AI-C-18SH
SIT3808AI-C-18SH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-18SH
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-18SH.pdf
Availability of SIT3808AI-C-18SH
QUANTITY
SIT3808AI-C-18SH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-18SH
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-18SH
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)