SiTIME SIT3808AI-C-25SG
SIT3808AI-C-25SG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-25SG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-25SG.pdf
Availability of SIT3808AI-C-25SG
QUANTITY
SIT3808AI-C-25SG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-25SG
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-25SG
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-25SG
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-25SG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-25SG Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-25SG
SWITCH KNOB STRGHT 0.75" NATURAL datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SLD SW SPDT RLR ACT .5M CBLE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 5POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 56 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
BUSHING W/STR RELIEF NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS .100 L.143 datasheet.pdf
FAN 12VDC 80X25MM 2WR datasheet.pdf
330UF 35V 10X16 datasheet.pdf