SiTIME SIT3808AI-C-25SM
SIT3808AI-C-25SM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-C-25SM
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-C-25SM.pdf
Availability of SIT3808AI-C-25SM
QUANTITY
SIT3808AI-C-25SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-C-25SM
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-C-25SM
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-C-25SM
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-C-25SM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-C-25SM Details Description
Related parts for SIT3808AI-C-25SM
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-15.5 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.6K OHM 2012 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLUE datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 4A DUAL 8TDFN datasheet.pdf
TV WALL MOUNT TILT 26" - 47" datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.368MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf