SiTIME SIT3808AI-D-18EZ
SIT3808AI-D-18EZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-D-18EZ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-D-18EZ.pdf
Availability of SIT3808AI-D-18EZ
QUANTITY
SIT3808AI-D-18EZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-D-18EZ
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-D-18EZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3808
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)31mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-D-18EZ
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-D-18EZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-D-18EZ Details Description
Related parts for SIT3808AI-D-18EZ
RESISTR KIT 22K-470K 1/8W 330PCS datasheet.pdf
POLYSWITCH STRAP 2.6A HOLD datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10POS SLD CUP datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 268VC P600 datasheet.pdf
DEVICE SERVER 8 PORT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 5W DO214AB datasheet.pdf