SiTIME SIT3808AI-D-28NX
SIT3808AI-D-28NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3808AI-D-28NX
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3808AI-D-28NX.pdf
Availability of SIT3808AI-D-28NX
QUANTITY
SIT3808AI-D-28NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3808AI-D-28NX
Internal Part NumberEIS-SIT3808AI-D-28NX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3808
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 80MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3808AI-D-28NX
Related LinksSIT3808A, SIT3808AI-D-28NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3808AI-D-28NX Details Description
Related parts for SIT3808AI-D-28NX
TERM BLOCK 3.5MM VERT 5POS PCB datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 85V 140MA SOT323 datasheet.pdf
HOUSING RCPT 2POS 18-16AWG datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 220 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf