SiTIME SIT3809AC-2-18NX
SIT3809AC-2-18NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-2-18NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-2-18NX.pdf
Availability of SIT3809AC-2-18NX
QUANTITY
SIT3809AC-2-18NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-2-18NX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-2-18NX
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-2-18NX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-2-18NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-2-18NX Details Description
Related parts for SIT3809AC-2-18NX
KIT 13MM TIP 10 CLIPS & 10 LEADS datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
SURFACE DISC TN 4-1/"XNH A CRS datasheet.pdf
RES SMD 500OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf