SiTIME SIT3809AC-C-18NM
SIT3809AC-C-18NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-18NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-18NM.pdf
Availability of SIT3809AC-C-18NM
QUANTITY
SIT3809AC-C-18NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-18NM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-18NM
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-18NM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-18NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-18NM Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-18NM
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 20MA datasheet.pdf
VARISTOR 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 657 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf