SiTIME SIT3809AC-C-25EX
SIT3809AC-C-25EX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-25EX
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-25EX.pdf
Availability of SIT3809AC-C-25EX
QUANTITY
SIT3809AC-C-25EX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-25EX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-25EX
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-25EX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-25EX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-25EX Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-25EX
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 12W 18-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf