SiTIME SIT3809AC-C-25NG
SIT3809AC-C-25NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-25NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-25NG.pdf
Availability of SIT3809AC-C-25NG
QUANTITY
SIT3809AC-C-25NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-25NG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-25NG
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-25NG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-25NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-25NG Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-25NG
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-QFN datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH DUAL 56TSSOP datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
MODULE DIODE 250A MAGN-A-PAK datasheet.pdf
CTV 18C MIXED TWIN PIN J/N RE datasheet.pdf
330UF 25V 8X11,5MM 85C 2500H datasheet.pdf