SiTIME SIT3809AC-C-25NH
SIT3809AC-C-25NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-25NH
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-25NH.pdf
Availability of SIT3809AC-C-25NH
QUANTITY
SIT3809AC-C-25NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-25NH
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-25NH
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-25NH
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-25NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-25NH Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-25NH
RES SMD 100 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PC BOARD 6UX220MM PPH W/BUSES datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 5% 225W datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
XFRMR AUTO 115/230V 120VA datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 11.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1W DO204AL datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PCB HOUSING 5POS datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS RT ANG TIN datasheet.pdf