SiTIME SIT3809AC-C-25NX
SIT3809AC-C-25NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-25NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-25NX.pdf
Availability of SIT3809AC-C-25NX
QUANTITY
SIT3809AC-C-25NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-25NX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-25NX
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-25NX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-25NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-25NX Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-25NX
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT, PLUG,50 POS,B SLOT, C/LOK datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR AD8302 datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 185MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN HDR 23POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 240POS SMD datasheet.pdf