SiTIME SIT3809AC-C-25SE
SIT3809AC-C-25SE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-25SE
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-25SE.pdf
Availability of SIT3809AC-C-25SE
QUANTITY
SIT3809AC-C-25SE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-25SE
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-25SE
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-25SE
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-25SE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-25SE Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-25SE
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 22 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC NONINV SYN FET DRVR 14-HTSSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
EPM94 LEGEND INSERT ./ datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf