SiTIME SIT3809AC-C-28EZ
SIT3809AC-C-28EZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-28EZ
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-28EZ.pdf
Availability of SIT3809AC-C-28EZ
QUANTITY
SIT3809AC-C-28EZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-28EZ
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-28EZ
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-28EZ
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-28EZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-28EZ Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-28EZ
CAP POLYMER 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.32 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 24-QSOP datasheet.pdf
040-070 HY I-O 12P YELLOW PLG datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 12R 5.5KV HOOKE datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
SMALL IC ADAPTER ZD DIFF PROBE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 22POS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 18V 19.8W datasheet.pdf