SiTIME SIT3809AC-C-28NX
SIT3809AC-C-28NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-28NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-28NX.pdf
Availability of SIT3809AC-C-28NX
QUANTITY
SIT3809AC-C-28NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-28NX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-28NX
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-28NX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-28NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-28NX Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-28NX
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1KHZ 10VSSOP datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 210SEC 28-TSOP datasheet.pdf
RES 39 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
FERRITE CORE E 1.029UH N27 datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
350 TB SPR PLU F/SCREW datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf