SiTIME SIT3809AC-C-28SB
SIT3809AC-C-28SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-C-28SB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-C-28SB.pdf
Availability of SIT3809AC-C-28SB
QUANTITY
SIT3809AC-C-28SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-C-28SB
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-C-28SB
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-C-28SB
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-C-28SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-C-28SB Details Description
Related parts for SIT3809AC-C-28SB
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5/8" datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL YLW/GRN DIFF datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 170MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 13POS GOLD datasheet.pdf