SiTIME SIT3809AC-D-28NM
SIT3809AC-D-28NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-D-28NM
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-D-28NM.pdf
Availability of SIT3809AC-D-28NM
QUANTITY
SIT3809AC-D-28NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-D-28NM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-D-28NM
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-D-28NM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-D-28NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-D-28NM Details Description
Related parts for SIT3809AC-D-28NM
CONN S-RELIEF BLAT ZE 8 OR datasheet.pdf
JACK PNL MT IEC1010 1BLK/RED datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 8MM BLUE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 12.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LFBGA datasheet.pdf
Connector Socket 55 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 81POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf