SiTIME SIT3809AC-G-18SG
SIT3809AC-G-18SG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-18SG
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-18SG.pdf
Availability of SIT3809AC-G-18SG
QUANTITY
SIT3809AC-G-18SG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-18SG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-18SG
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-18SG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-18SG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-18SG Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-18SG
CONN PIN HOOD INT 6POS PANEL MT datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1.8UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX1M SIG datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 5MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf