SiTIME SIT3809AC-G-25NM
SIT3809AC-G-25NM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-25NM
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-25NM.pdf
Availability of SIT3809AC-G-25NM
QUANTITY
SIT3809AC-G-25NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-25NM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-25NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-25NM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-25NM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-25NM Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-25NM
FIXED IND 100UH 169MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
SUPPRESSOR ESD 30VDC 0402 HFREE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 100MA 4.2 OHM datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 104MM datasheet.pdf
CONN HDR 55POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf