SiTIME SIT3809AC-G-25SY
SIT3809AC-G-25SY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-25SY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-25SY.pdf
Availability of SIT3809AC-G-25SY
QUANTITY
SIT3809AC-G-25SY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-25SY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-25SY
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-25SY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-25SY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-25SY Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-25SY
CAP FILM 0.15UF 5% 50VDC 2416 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A 16-LLP datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C 2CH SOT-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
2.5 APPLI-M 3CKT OP/EW WO/POL datasheet.pdf
SLZF 5.08/24/180F SN OR BX datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V FLATPACK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 15 OHM 16SOIC datasheet.pdf