SiTIME SIT3809AC-G-33NG
SIT3809AC-G-33NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AC-G-33NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AC-G-33NG.pdf
Availability of SIT3809AC-G-33NG
QUANTITY
SIT3809AC-G-33NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AC-G-33NG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AC-G-33NG
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AC-G-33NG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AC-G-33NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AC-G-33NG Details Description
Related parts for SIT3809AC-G-33NG
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 90A TO-220 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 12POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5500K 4SMD datasheet.pdf
IC MMIC AMP VCO W/BUFFER 24-QFN datasheet.pdf
CONN RECEPT 32POS 1.27MM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.1A 72 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
LED ASSY RA 5MM 2LVL GN/AMB DIFF datasheet.pdf