SiTIME SIT3809AI-2-28NG
SIT3809AI-2-28NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-28NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-28NG.pdf
Availability of SIT3809AI-2-28NG
QUANTITY
SIT3809AI-2-28NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-28NG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-28NG
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-28NG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-28NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-28NG Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-28NG
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
IMPACT DC 3X16 GL SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
MICRO 9 M 36" YEL FLOAT datasheet.pdf