SiTIME SIT3809AI-2-28NY
SIT3809AI-2-28NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-28NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-28NY.pdf
Availability of SIT3809AI-2-28NY
QUANTITY
SIT3809AI-2-28NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-28NY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-28NY
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-28NY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-28NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-28NY Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-28NY
CAP TRIMMER 2.5-10PF 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT WATERPROOF 20POS MALE datasheet.pdf
MODULE PIP ADJ 2.25A T/H datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T766 datasheet.pdf
SCR 1400V 520A TO-118 datasheet.pdf
1,5UF 100V 5X11 datasheet.pdf