SiTIME SIT3809AI-2-33EB
SIT3809AI-2-33EB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-33EB
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-33EB.pdf
Availability of SIT3809AI-2-33EB
QUANTITY
SIT3809AI-2-33EB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-33EB
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-33EB
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-33EB
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-33EB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-33EB Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-33EB
RELAY SSR 12A 240VAC DC datasheet.pdf
Crystal 25.1750MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOUSING 20POS 1.27MM datasheet.pdf