SiTIME SIT3809AI-2-33EX
SIT3809AI-2-33EX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-33EX
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-33EX.pdf
Availability of SIT3809AI-2-33EX
QUANTITY
SIT3809AI-2-33EX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-33EX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-33EX
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-33EX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-33EX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-33EX Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-33EX
RES SMD 523K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ACTIVE LOW TO-92 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 4700PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
ANT DLINK 12DBI 10" SMA FEM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 0.2A S-MINI datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC datasheet.pdf
TV 11C 2#20 9#10 PIN RECP datasheet.pdf
47UF 50V 10X12MM 125C 2500H datasheet.pdf