SiTIME SIT3809AI-2-33SE
SIT3809AI-2-33SE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-2-33SE
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-2-33SE.pdf
Availability of SIT3809AI-2-33SE
QUANTITY
SIT3809AI-2-33SE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-2-33SE
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-2-33SE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-2-33SE
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-2-33SE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-2-33SE Details Description
Related parts for SIT3809AI-2-33SE
PILOT LIGHT 12V LED SQUARE BLUE datasheet.pdf
IC 8051 CPU PREC ADC/DAC 48-TQFP datasheet.pdf
IC SW HALL EFFECT CHOPPER 3SIP datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 33.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
1X2 EMI HOUSING ASSY 0 DEGREE datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf