SiTIME SIT3809AI-C-18EE
SIT3809AI-C-18EE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-18EE
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-18EE.pdf
Availability of SIT3809AI-C-18EE
QUANTITY
SIT3809AI-C-18EE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-18EE
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-18EE
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-18EE
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-18EE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-18EE Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-18EE
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 25NS 64TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMB datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
PLUG TERM BLOCK 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf