SiTIME SIT3809AI-C-18EH
SIT3809AI-C-18EH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-18EH
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-18EH.pdf
Availability of SIT3809AI-C-18EH
QUANTITY
SIT3809AI-C-18EH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-18EH
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-18EH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-18EH
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-18EH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-18EH Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-18EH
INLET C14 QC 2.0MM PNL SNAP-IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V QFN3333 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4 BK 6"PC datasheet.pdf
OSC XO 2.048MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LED AQL WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD80 datasheet.pdf