SiTIME SIT3809AI-C-18SM
SIT3809AI-C-18SM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-18SM
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-18SM.pdf
Availability of SIT3809AI-C-18SM
QUANTITY
SIT3809AI-C-18SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-18SM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-18SM
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-18SM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-18SM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-18SM Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-18SM
IC EEPROM 4KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf