Taiyo Yuden JMK212BC6226MG-T
JMK212BC6226MG-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK212BC6226MG-T
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X6S 0805
Datasheet Download
JMK212BC6226MG-T.pdf
Availability of JMK212BC6226MG-T
QUANTITY
JMK212BC6226MG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK212BC6226MG-T
Internal Part NumberEIS-JMK212BC6226MG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK212BC6226MG-T
Related LinksJMK212BC, JMK212BC6226MG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK212BC6226MG-T Details Description
Related parts for JMK212BC6226MG-T
CONN MEM CARD RAIL GUIDE RIGHT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 25V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 147 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
LP 7.62/90/12 OG datasheet.pdf
BERGSTIK II SR P.F. EON datasheet.pdf
TGARD 500 A0 12" X 30M datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.043UF RADIAL datasheet.pdf