Susumu RGH1608-2C-P-913-B
RGH1608-2C-P-913-B picture photo
Mfg. Part Number
RGH1608-2C-P-913-B
Brief Description
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RGH1608-2C-P-913-B.pdf
Availability of RGH1608-2C-P-913-B
QUANTITY
RGH1608-2C-P-913-B Order Process
Ship out your order
Specifications of RGH1608-2C-P-913-B
Internal Part NumberEIS-RGH1608-2C-P-913-B
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RGH1608-2C-P-913-B
Related LinksRGH1608-2, RGH1608-2C-P-913-B Datasheet, Susumu Distributor
RGH1608-2C-P-913-B Details Description
Related parts for RGH1608-2C-P-913-B
CONN TB RECEPT 200POS 4ROW R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LABEL LPAX VOLT DIRECT CURRENT datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONTACT CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MMCX STRAIGHT PCB JACK, NON-MAGN datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf