SiTIME SIT3809AI-C-25NG
SIT3809AI-C-25NG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-25NG
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-25NG.pdf
Availability of SIT3809AI-C-25NG
QUANTITY
SIT3809AI-C-25NG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-25NG
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-25NG
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-25NG
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-25NG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-25NG Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-25NG
DIODE ZENER 20V 250MW SOT23 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 10A TO263AB datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
I-TRAC CUSTOM BP ASSY-6C GUIDE datasheet.pdf
CONVERTER TTL TO RS232 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf