SiTIME SIT3809AI-C-28EE
SIT3809AI-C-28EE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-28EE
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-28EE.pdf
Availability of SIT3809AI-C-28EE
QUANTITY
SIT3809AI-C-28EE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-28EE
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-28EE
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-28EE
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-28EE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-28EE Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-28EE
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
IC SYNC 4BIT BIN COUNTER 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 164POS VERT PCB datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 22K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
E2 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 604 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 12K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT SKT datasheet.pdf