SiTIME SIT3809AI-C-28SB
SIT3809AI-C-28SB picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-28SB
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-28SB.pdf
Availability of SIT3809AI-C-28SB
QUANTITY
SIT3809AI-C-28SB Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-28SB
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-28SB
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-28SB
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-28SB Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-28SB Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-28SB
IC SUPERVISOR CPU 32K EE 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 430MA 1.53 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 490UF 20% 200V FLATPACK datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 11PR SHLD 300V datasheet.pdf