SiTIME SIT3809AI-C-28SX
SIT3809AI-C-28SX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-28SX
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-28SX.pdf
Availability of SIT3809AI-C-28SX
QUANTITY
SIT3809AI-C-28SX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-28SX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-28SX
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-28SX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-28SX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-28SX Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-28SX
ASSY, PLUG, 64 POS, B SLOT datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
INSERT MALE 40P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 10 OUT 24V datasheet.pdf
KIT STARTER FOR SMARTFUSION2 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf