SiTIME SIT3809AI-C-33NH
SIT3809AI-C-33NH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-33NH
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-33NH.pdf
Availability of SIT3809AI-C-33NH
QUANTITY
SIT3809AI-C-33NH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-33NH
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-33NH
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-33NH
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-33NH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-33NH Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-33NH
DIP CABLE - CDP24S/AE24G/X datasheet.pdf
RES 270 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 1.82GBPS 60LLP datasheet.pdf
SITE LIC GBE PCS SGMII SC/SCM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 2.29MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 345MHZ 6CLCC datasheet.pdf