SiTIME SIT3809AI-C-33SH
SIT3809AI-C-33SH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-C-33SH
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-C-33SH.pdf
Availability of SIT3809AI-C-33SH
QUANTITY
SIT3809AI-C-33SH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-C-33SH
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-C-33SH
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-C-33SH
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-C-33SH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-C-33SH Details Description
Related parts for SIT3809AI-C-33SH
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20DIP datasheet.pdf
VARISTOR 3.7V 40A 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 50V Y5V 1210 datasheet.pdf
RES SMD 2.67KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES MO 1W 75K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
IC CAN TXRX HI-SPEED 8-SOIC datasheet.pdf
FET RF LDMOS 60W H36265-2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 2 25P 152MM datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS PNL MNT SKT datasheet.pdf