SiTIME SIT3809AI-D-18EE
SIT3809AI-D-18EE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-18EE
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-18EE.pdf
Availability of SIT3809AI-D-18EE
QUANTITY
SIT3809AI-D-18EE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-18EE
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-18EE
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-18EE
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-18EE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-18EE Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-18EE
IC REG LDO 2.5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 10% 440VAC QC TERM datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
RECEPT HOUSING 7POS .156" datasheet.pdf
15W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
SGE-245-2-2030 01500C SFTY EDGE datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMB datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
2.35 V to 5.25 V, 1 MSPS, 12-/10-/8-Bit ADCs in 6-Lead SC70 IC datasheet.pdf