SiTIME SIT3809AI-D-18NX
SIT3809AI-D-18NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-18NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 1.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-18NX.pdf
Availability of SIT3809AI-D-18NX
QUANTITY
SIT3809AI-D-18NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-18NX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-18NX
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)33mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-18NX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-18NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-18NX Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-18NX
RES SMD 680 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 400MW SOD2 datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC FIELD QUAD PROG SSCLK 24-QFN datasheet.pdf
CAP CER 3.8PF 50V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DGTL ISO 3.5KV 6CH I2C 24BGA datasheet.pdf
TXS RELAY 2 FORM C 3V datasheet.pdf