SiTIME SIT3809AI-D-25EY
SIT3809AI-D-25EY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-25EY
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-25EY.pdf
Availability of SIT3809AI-D-25EY
QUANTITY
SIT3809AI-D-25EY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-25EY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-25EY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-25EY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-25EY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-25EY Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-25EY
RES SMD 620K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 3.5V ODRN 5VSOF datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 22MA 15 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.3A 293 MOHM datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 487 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 350MA 1.29 OHM datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STKS P 75OHM 100C datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 25POS datasheet.pdf