SiTIME SIT3809AI-D-25SM
SIT3809AI-D-25SM picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-D-25SM
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-D-25SM.pdf
Availability of SIT3809AI-D-25SM
QUANTITY
SIT3809AI-D-25SM Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-D-25SM
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-D-25SM
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-D-25SM
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-D-25SM Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-D-25SM Details Description
Related parts for SIT3809AI-D-25SM
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28QFN datasheet.pdf
IC GEN PROG FREQ BURST 20TSSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 470OHM 5% datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
TERM FORK INS datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS CABLE PIN datasheet.pdf