SiTIME SIT3809AI-G-25SE
SIT3809AI-G-25SE picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-G-25SE
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.5V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-G-25SE.pdf
Availability of SIT3809AI-G-25SE
QUANTITY
SIT3809AI-G-25SE Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-G-25SE
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-G-25SE
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-G-25SE
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-G-25SE Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-G-25SE Details Description
Related parts for SIT3809AI-G-25SE
Crystal 100.0000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
FIXED IND 168UH 1.02A 400 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 49MM datasheet.pdf
PANEL MOUNT IND LIGHT GREEN 28V datasheet.pdf