SiTIME SIT3809AI-G-28NY
SIT3809AI-G-28NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-G-28NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 2.8V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-G-28NY.pdf
Availability of SIT3809AI-G-28NY
QUANTITY
SIT3809AI-G-28NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-G-28NY
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-G-28NY
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply2.8V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-G-28NY
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-G-28NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-G-28NY Details Description
Related parts for SIT3809AI-G-28NY
LED WHITE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
BATTERY CHARGER/DUAL OUT PUT datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR10S/AE10M/CPC10S datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO218AB datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 15.75"L X 7.87"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 75MHZ 8UFDFPN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
XGIE 4PR SOLID FSHIELD 1000' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf