SiTIME SIT3809AI-G-33SX
SIT3809AI-G-33SX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-G-33SX
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-G-33SX.pdf
Availability of SIT3809AI-G-33SX
QUANTITY
SIT3809AI-G-33SX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-G-33SX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-G-33SX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-G-33SX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-G-33SX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-G-33SX Details Description
Related parts for SIT3809AI-G-33SX
IC XDCP QUAD 64-TAP 2.5K 24-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 30 OHM 0804 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 55A 0.29 MOHM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
POT 1.5K OHM 7.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 113W datasheet.pdf
SPST PUSH BUTTON SWITCH datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
330000UF 63V 90X220MM 85C 15000H datasheet.pdf