SiTIME SIT3809AI-G-33SX
SIT3809AI-G-33SX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3809AI-G-33SX
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.3V SMD
Datasheet Download
SIT3809AI-G-33SX.pdf
Availability of SIT3809AI-G-33SX
QUANTITY
SIT3809AI-G-33SX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3809AI-G-33SX
Internal Part NumberEIS-SIT3809AI-G-33SX
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3809
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range80MHz ~ 220MHz
FunctionStandby
OutputLVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)36mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Current - Supply (Disable) (Max)70µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3809AI-G-33SX
Related LinksSIT3809A, SIT3809AI-G-33SX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3809AI-G-33SX Details Description
Related parts for SIT3809AI-G-33SX
HOOK-UP STRND 26AWG RED 100' datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE OCTAL 36SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 300MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
QSFP-QSFP QDR 4CH PLEN OM2+ 1M datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26.9VC DO202AA datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS F R/A ASSY TIN datasheet.pdf
GMBH THERMOFIT IR- datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf