SiTIME SIT3821AC-1B-25NZ
SIT3821AC-1B-25NZ picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1B-25NZ
Manufacturer
Product Category
Programmable Oscillators
Brief Description
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-1B-25NZ.pdf
Availability of SIT3821AC-1B-25NZ
QUANTITY
SIT3821AC-1B-25NZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1B-25NZ
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1B-25NZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyProgrammable Oscillators
SeriesSiT3821
PackagingBulk
TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1B-25NZ
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1B-25NZ Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1B-25NZ Details Description
Related parts for SIT3821AC-1B-25NZ
RESISTOR KIT 10-1M 1/10W 3050PCS datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 DP datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 34.4KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 2POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI ABSO 12V DIP datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 143MHZ 90BGA datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf