SiTIME SIT3821AC-1C-25EH
SIT3821AC-1C-25EH picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1C-25EH
Brief Description
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-1C-25EH.pdf
Availability of SIT3821AC-1C-25EH
QUANTITY
SIT3821AC-1C-25EH Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1C-25EH
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1C-25EH
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1C-25EH
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1C-25EH Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1C-25EH Details Description
Related parts for SIT3821AC-1C-25EH
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR ALERT 10DFN datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" TEFLEX 12' datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 28VOUT 75W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 3.5MM datasheet.pdf
BCF 3.81/16/180LR SN BK BX datasheet.pdf
SR BTS PC 50 3 ASY 1C datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
AB 3100A SHL KIT 36 CAD OD datasheet.pdf