Riedon HVS2512-470MK8
HVS2512-470MK8 picture photo
Mfg. Part Number
HVS2512-470MK8
Brief Description
RES SMD 470M OHM 10% 1W 2512
Datasheet Download
HVS2512-470MK8.pdf
Availability of HVS2512-470MK8
QUANTITY
HVS2512-470MK8 Order Process
Ship out your order
Specifications of HVS2512-470MK8
Internal Part NumberEIS-HVS2512-470MK8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470M
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesNon-Magnetic
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.249" L x 0.138" W (6.30mm x 3.50mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVS2512-470MK8
Related LinksHVS2512, HVS2512-470MK8 Datasheet, Riedon Distributor
HVS2512-470MK8 Details Description
Related parts for HVS2512-470MK8
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO204AC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 175KHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONN HDR 10POS VERT S-LATCH 10AU datasheet.pdf