SiTIME SIT3821AC-1D-25EG
SIT3821AC-1D-25EG picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1D-25EG
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-1D-25EG.pdf
Availability of SIT3821AC-1D-25EG
QUANTITY
SIT3821AC-1D-25EG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1D-25EG
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1D-25EG
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
FunctionEnable/Disable
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1D-25EG
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1D-25EG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1D-25EG Details Description
Related parts for SIT3821AC-1D-25EG
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MAGAMOLE REPLACEMENT MAGNET R/B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 30.61MM datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 120K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM DO220AA datasheet.pdf
MICRO VIDEO PATCH CR datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf