SiTIME SIT3821AC-1D-25NX
SIT3821AC-1D-25NX picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1D-25NX
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V
Datasheet Download
SIT3821AC-1D-25NX.pdf
Availability of SIT3821AC-1D-25NX
QUANTITY
SIT3821AC-1D-25NX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1D-25NX
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1D-25NX
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1D-25NX
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1D-25NX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1D-25NX Details Description
Related parts for SIT3821AC-1D-25NX
CONN PLUG 9 POS MINI RECT datasheet.pdf
SURGE SUPP THYRISTOR 230V TO-92 datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC20H/AE20G/AKC20H datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.01% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SGL 5V OUT SIP4 datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 OPEN SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf