SiTIME SIT3821AC-1D-33NY
SIT3821AC-1D-33NY picture photo
Mfg. Part Number
SIT3821AC-1D-33NY
Brief Description
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V
Datasheet Download
SIT3821AC-1D-33NY.pdf
Availability of SIT3821AC-1D-33NY
QUANTITY
SIT3821AC-1D-33NY Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT3821AC-1D-33NY
Internal Part NumberEIS-SIT3821AC-1D-33NY
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)69mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT3821AC-1D-33NY
Related LinksSIT3821A, SIT3821AC-1D-33NY Datasheet, SiTIME Distributor
SIT3821AC-1D-33NY Details Description
Related parts for SIT3821AC-1D-33NY
CAP ALUM 1200UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC SMB datasheet.pdf
MCU 32K FLASH 2K SRAM 48QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
5MFLXBL MTOR BRK CBL 6KW 15K datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
DEV BOARD LPC1549 LPCXPRESSO datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf